Výcvik

Co, jak a kde cvičíme ...

Než začnete s Vaším štěnětem aktivní výcvik, je dobré se zamyslet, čeho spolu chcete dosáhnout, zda pro Vás bude společníkem doma nebo se spolu chcete prezentovat na výstavách či výkonnostních zkouškách. Dle toho by taky měla jeho výchova a výcvik probíhat.
Se štěnětem mezi nás můžete přijít cca v jeho 4. měsíci věku poté, co již bylo přeočkováno veterinářem. Zpočátku jde hlavně o to, aby se štěně dostalo do kontaktu s jinými psy a do jiného prostředí, později začneme s jednoduchými základními povely a postupně přistoupíme k dalším.
Na cvičáku se scházíme každou neděli cca od 8:30 do 12 hodin. Začínáme dle individuálních potřeb nášlapy stop následované poslušností a poté cvičením obran.

Co s sebou ...

Na první návštěvu můžete i se svým pejskem přijít kdykoliv v době, kdy výcvik probíhá. Alespoň vše uvidíte rovnou "na živo". Při výcviku užijete obojek, vhodné vodítko (cca 1,5 m dlouhé), pamlsky, oblíbenou hračku, misku a vodu. Pro cvičení stop pak dlouhou stopovací šňůru.
Pokud máte agresivnějšího nebo útočného psa, ze začátku pro něj prosíme náhubek.

 

Máte-li ještě nějaké dotazy, můžete zavolat na číslo 605 560 553 (Kaplan Jaroslav)

Zkušební řád pro sportovní výcvik psů v České republice - soubor ke stažení (formát ZIP, velikost 193,2kB) - pro sportovní výcvik psů v ČR dle Českomoravská kynologcká unie (2005), zkoušky ZZO, ZM, ZVV 1-3, ZMMP, ZMP 1-2 (malá plemena), ZPO 1-2 (obrana), ZPS 1-2 (stopy)

Změna NZŘ
Plenární zasedání ČKS schválilo dne 3.12.2010 změnu NZŘ : připuštění malých plemen ke zkouškám podle NZŘ bez omezení (platí okamžitě od začátku zkouškového období 2011)
  Pokyny pro evidenci psů bez prokázaného původu
Na základě usnesení Pléna ČKS byla schválena povinná identifikace jedinců bez prokázaného původu předváděných na zkouškách z výkonu, postupových a mistrovských akcích v kategoriích mládeže i dospělých od 1.3.2011 mikročipy.

 

Mezinárodní zkušební řád IPO - soubor ke stažení (formát DOC, velikost 529,5kB) - pro mezinárodní zkoušky pracovních psů a mezinárodní zkoušku psa stopaře dle FCI (2003), zkoušky IPO 1-3, IPO-FH (stopy)